KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805331
nr 1580 5331
Sture Brandtberg
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, 1938, syrener. Olja på pannå, 45x61 cm, yttermått inklusive ram: 55x70 cm
Sture Brandtberg, svensk målare född i Malmö 1914.
Utrop:
600 kr
måndag 20 november 2023
kl 19:34:37